Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza dla swojego domuWybór najlepszego oczyszczacza powietrza dla Twojego domu będzie zależał od Twoich konkretnych potrzeb i sytuacji. Jednak dwa najlepsze oczyszczacze powietrza to Blueair Pure Blue i Honeywell HEPA Air Purifier. Oba te oczyszczacze oferują połączenie skutecznych systemów filtracji, które są najlepsze w usuwaniu szerokiej gamy zanieczyszczeń i alergenów z powietrza w Twoim domu. Podczas zakupów oczyszczacza powietrza ważne jest, aby nie dać się przytłoczyć lub rozproszyć przez wszystkie różne opcje. Zamiast tego należy najpierw ustalić, z jakimi problemami związanymi z jakością powietrza w pomieszczeniach mamy do czynienia w naszym domu, a następnie dokonać wyboru. Gdy już to zrobisz, możesz skorzystać z tego artykułu, aby pomóc Ci zdecydować, który oczyszczacz powietrza jest najlepszy dla Ciebie i Twojego domu.

Czego szukać w oczyszczaczu powietrza

Oczyszczacze powietrza działają na kilka różnych sposobów, w tym poprzez filtrację, jonizację, lub światło UV (ultrafioletowe), lub ich kombinację. Każdy styl ma zalety i wady. Nie ma idealnego oczyszczacza dla każdego domu, ale jest idealny oczyszczacz dla Twojego. Podczas zakupów oczyszczacza powietrza pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wskaźnik CADR (clean air delivery rate).

Wskaźnik CADR to znormalizowany sposób pomiaru skuteczności oczyszczania powietrza przez oczyszczacz w pomieszczeniu z zanieczyszczeń, alergenów i innych substancji. Im wyższy CADR, tym lepiej. Jednak, tak jak w przypadku wszystkiego, istnieją różne rodzaje oczyszczaczy, a każdy z nich sprawdza się lepiej w różnych sytuacjach.

Oczyszczacze do eliminowania dymu i zapachów

Jeśli twoim głównym problemem jest pozbycie się dymu papierosowego lub innych silnych zapachów, dwie najlepsze opcje to filtry HEPA i filtry z węglem aktywnym. Filtry HEPA są jednymi z najbardziej powszechnych i skutecznych typów filtrów, a także są jednym z najlepszych typów filtrów do eliminacji zapachów.

Jeśli masz silny zapach w swoim domu, często dobrym pomysłem jest najpierw znaleźć źródło i spróbować je wyeliminować. Następnie można przystąpić do dodania oczyszczacza powietrza do środowiska wewnętrznego domu, aby pomóc zmniejszyć lub wyeliminować zapach z ucieczki do reszty domu.

Jeśli szukasz oczyszczacza, który zrobi wszystko dobrze, będziesz chciał oczyszczacz powietrza zarówno z elektrofiltrem (najlepszym dla alergików), jak i z obrotowym oscylującym filtrem powietrza (najlepszym do redukcji zanieczyszczeń). Oczyszczacz powietrza wyposażony w oba te systemy filtracji będzie najlepszy dla alergików i osób z problemami z oddychaniem, a jednocześnie doskonale radzi sobie z redukcją zanieczyszczeń w pomieszczeniach.