W ostatnich latach mezoterapia zyskała mnóstwo zwolenników, zarówno wśród personelu gabinetów medycyny estetycznej, jak i ich klientów. Powszechnie ceniona jest ona za niską inwazyjność procedury wykonywania oraz widoczne rezultaty nawet już po pierwszym zabiegu. Ze względu na popularność tego zabiegu, może on być doskonałym uzupełnieniem oferty niejednej kliniki estetycznej. Sprawdź, co jest potrzebne do przeprowadzenia mezoterapii.
Czym jest mezoterapia?
Na początku warto wyjaśnić, czym właściwie jest mezoterapia. Pod pojęciem tym kryje się procedura zabiegowa, która polega na śródskórnym podawaniu małych dawek preparatu o określonych właściwościach. Proces ten dokonuje się najczęściej poprzez ostrzykiwanie skóry w obszarze zabiegowym z pomocą bardzo cienkich, ostrych igieł, lub wykonywanie mikronakłuć z pomocą urządzenia do mezoterapii mikroigłowej albo derma rollera.
Nakłuwanie wraz z dostarczaniem do skóry odżywczych preparatów pozwala pobudzić jej procesy naprawcze, stymulować wzrost włókien kolagenowych oraz uaktywniać proces tworzenia się elastyny. W zależności od zastosowanego koktajlu do mezoterapii można zaobserwować także inne rezultaty. Niekiedy będzie to ujędrnienie skóry, likwidacja drobnych zmarszczek, innym razem redukcja widoczności przebarwień, blizn czy rozstępów. Mezoterapię można wykorzystać także do pobudzenia aktywności cebulek włosowych i przyspieszenia porostu włosów.
Jak wykonuje się zabieg mezoterapii?
Aby upewnić się, że wykonanie zabiegu mezoterapii nie będzie wiązać się z ryzykiem dla zdrowia pacjenta, przed przystąpieniem do procedury lekarz medycyny estetycznej musi przeprowadzić z nim wywiad. Krok ten jest konieczny w przypadku tej formy mezoterapii, gdzie wykonuje się wkłucia igłami. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg dobiera technikę oraz preparat do mezoterapii tak, by pomagał on osiągnąć rezultat pożądany przez pacjenta.
Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę klienta aplikuje się krem znieczulający. Aby zadziałać, potrzebuje on zwykle nieco mniej niż godzinę. W zależności od metody przeprowadzania zabiegu personel gabinetu wykonuje wkłucia igłą lub mikronakłuwanie, dostarczając do skóry odżywcze, rewitalizujące substancje zawarte w preparatach zwanych koktajlami do mezoterapii.
Ampułki do mezoterapii — czym są i jak się je wybiera?
Ampułki do mezoterapii, zwane też koktajlami, to preparaty, w których składzie można znaleźć różnego rodzaju składniki pożądane w procesie odbudowy i odmłodzenia skóry. W produktach tych najczęściej znajdziemy kwas hialuronowy, ale mogą one zawierać także kofeinę, L-karnitynę czy DMAE. To, który preparat i o jakim stężeniu składników zostanie wybrany, decyduje specjalista przeprowadzający zabieg, z myślą o oczekiwanych rezultatach.
Ampułki do mezoterapii można kupić na przykład w polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24. W asortymencie tego dostawcy dostępne są koktajle pochodzące od zaufanych, renomowanych producentów, w bogatej gamie stężeń i o różnych właściwościach, pozwalających na przeprowadzanie zabiegów na twarz, ciało czy skórę głowy.
- Zewnętrzny materiał partnerski