Kupujemy prezent dla rocznej dziewczynkiRoczne dzieci mogą już chodzić, choć nie jest to regułą. Potrafią siedzieć, poruszać się na czworaka, rozwijają motorykę małą, chwytają przedmioty, wkładają je i wyjmują z pojemników. Potrafią komunikować się z najbliższymi, choć wymawiają jedynie pojedyncze słowa. Wyrażają własne emocje, takie jak radość, gniew, strach, złość.

Jaki powinien być prezent?

Prezent to coś, co powinno ucieszyć. Obdarowanego i obdarzającego prezentem. Ten drugi będzie miał satysfakcję wówczas, gdy prezent spodoba się, gdy okaże się trafiony. Co więc może być najlepszym prezentem na roczek dla dziewczynki? Od razu można skreślić pomysły typu wisiorek, bransoletka czy kolczyki, czyli coś, co przyda się później. Taki pomysł ucieszy zapewne nastolatkę, ale na pewno nie roczne dziecko!

Równie nietrafionym prezentem będą ubrania dla dziecka lub pieniądze. Owszem, taki prezent zapewne sprawi radość rodzicom, ale nie małej dziewczynce! To jeszcze nie jest wiek, by fascynować się ciuchami.

Prezent na roczek dla dziewczynki, który będzie trafiony, najbardziej pożądany i doceniony, to oczywiście zabawka. Nie inaczej.

Jakie zabawki będą dobrym pomysłem dla rocznej dziewczynki?

Pomysłów może być bardzo wiele. Dobra zabawka to ta, która sprawia radość, ale i wspomaga rozwój dziecka, przyczynia się do kształtowania nowych umiejętności. Nie chodzi tylko o to, by coś jeździło, świeciło i hałasowało. Nie chcemy przecież dziecka rozpraszać, ale nauczyć kreatywności, skupienia i ćwiczyć jego motorykę.

Jeżeli kupujemy zabawkę dla czyjegoś dziecka, warto pomysł prezentu skonsultować z rodzicami, oni najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą, co sprawi mu radość oraz co jest do zaakceptowania również przez nich. Można postawić na zabawki ogrodowe, pod warunkiem że rodzice dziecka ogród posiadają. Dobrym prezentem może okazać się huśtawka, mały basenik, suchy basen z kulkami lub po prostu wiaderko, łopatka i foremki do zabawy w piaskownicy.

Zabawki kreatywne

Jeśli pora roku nie sprzyja zabawom na powietrzu, trzeba pomyśleć o czymś innym. Może wózek dla lalek i lalka? Warto też postawić na zabawki kreatywne: sortery, piramidki, duże klocki plastikowe bądź drewniane, samochodziki do ciągnięcia na sznurku.

Ciekawym pomysłem prezentu jest stolik edukacyjny. Mebelek jest niewielki, ładny, kolorowy, z przyciskami. Dobrze dobrany stoliczek wspomaga rozwój motoryki małej, dziecko doskonali precyzję ruchów rąk. Można tam przesuwać koraliki po pętli, zamykać i otwierać najróżniejsze okienka, sortować kształty i kolory. Stoliczki to zabawki wielofunkcyjne, uczą koordynacji ruchów, myślenia, wspomagają wyobraźnię. Są całkowicie bezpieczne dla rocznego dziecka.