Rodzinne wakacje - Czy warto odwiedzić Pompeje z dziećmi?Jeśli chcesz zwiedzić miejsce, które zaangażuje wyobraźnię Twoich dzieci i pozwoli im poznać część historii, to Pompeje są idealnym miejscem. Z tak wieloma niesamowitymi artefaktami i zachwycającym krajobrazem jest to idealne miejsce do zabrania dzieci. Co więcej, jest to także idealne miejsce, aby zabrać tam swojego partnera, abyście mogli wspólnie odkrywać fascynującą historię tego miejsca. Jeśli po przeczytaniu tego artykułu zdecydowałeś, że jest to miejsce, które chciałbyś odwiedzić, sugerujemy, abyś szybko zarezerwował bilety, ponieważ jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie i nie chcesz tego przegapić!

Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem

Powinieneś wiedzieć, że obiekt można zwiedzać tylko z przewodnikiem. - Powinieneś wiedzieć, że na teren obiektu można wejść tylko z oficjalnym przewodnikiem. - Warto wiedzieć, że bilety można kupić wcześniej przez Internet, aby uniknąć kolejek. - Warto wiedzieć, że nie ma określonego terminu zwiedzania. Można przyjechać, kiedy się chce, choć najlepiej jest poza sezonem. - Warto wiedzieć, że nie ma określonego czasu na odwiedzenie tego miejsca. Można tam zostać tak długo, jak się chce. - Powinieneś wiedzieć, że możesz łatwo dotrzeć na miejsce samochodem. - Jeśli jedziesz z Rzymu, możesz dojechać tam pociągiem lub autobusem.

Kiedy jechać i jak się tam dostać?

Najlepszy czas na odwiedzenie tego miejsca to okres od września do lutego, kiedy nie jest zbyt gorąco. - Powinieneś wiedzieć, że najlepszym sposobem na odwiedzenie tego miejsca jest podróż samochodem. - Warto wiedzieć, że z Rzymu można tam dojechać w godzinę. - Warto wiedzieć, że z Neapolu można tam dojechać w trzy godziny. - Warto wiedzieć, że z Rzymu i Neapolu można tam dojechać pociągiem. Można tam również dojechać autobusem z Rzymu. - Warto wiedzieć, że podróż pociągiem z Madrytu zajmie Ci około 11 godzin. Z Paryża podróż pociągiem potrwa około 9 godzin. Z Londynu podróż pociągiem potrwa około 14 godzin. Z Barcelony podróż pociągiem trwa około pięciu godzin.

Gdzie się zatrzymać w Pompejach?

W okolicy znajduje się wiele hoteli, ale można też zatrzymać się na miejscu. Można zatrzymać się w namiocie, w pokoju wieloosobowym lub w domku na miejscu. Można też zatrzymać się w hotelu w Neapolu lub w Sorrento.

Zajęcia dla dzieci w Pompejach i Oplontis

  • Można zwiedzić starożytny amfiteatr, w którym odbywały się walki gladiatorów.

  • Możesz odwiedzić pobliskie miasto Oplontis, gdzie również znajdziesz niesamowite artefakty z przeszłości. W okolicy można zwiedzić piękny zamek Castello di Bagnoro.

  • Możesz odwiedzić Parco Archeologico del Vesuvio, gdzie można zobaczyć wulkan, który zniszczył Pompeje

  • W okolicy można zwiedzić ogrody botaniczne. Można również odwiedzić Parco Virgiliano, park utworzony na cześć poety Wergiliusza, który urodził się w tej okolicy. - W okolicy znajdują się piękne plaże. - Można odwiedzić akwarium w Neapolu, które jest największym akwarium we Włoszech.